V.V. Schaesberg 1– RKFC Lindenheuvel - Heidebloem 1 (woensdagavond).
Schaesberg zal woensdagavond om 20.00 uur aftrappen voor de inhaalwedstrijd tegen Lindenheuvel - Heidebloem. Er zullen twee moeilijk scorende ploegen tegenover elkaar staan. Beide elftallen hebben slechts dertien keer gescoord. Alleen Sporting Heerlen vond minder vaak het net. Daar staat wel tegenover dat Schaesberg de minst gepasseerde verdediging van 2G heeft. Kylian Huijnen hoefde in tien wedstrijden slechts zeven keer te vissen. Aangezien de tegenstander van woensdagavond op de twaalfde plek bivakkeert, mogen we ervan uitgaan dat Schaesberg het initiatief zal nemen. Hopelijk gaat het scoren de ploeg deze keer wat gemakkelijker af.
We kijken vooruit met assistent-trainer Marco Steenbruggen. Marco maakte op zijn zestiende als keeper de overstap vanuit Waubach naar RKONS. Daar vielen zijn voetballende kwaliteiten op en op zijn zeventiende speelde hij als spits in het eerste. Hij maakte de fusie mee en speelde ook in het eerste van V.V. Schaesberg. Weliswaar heeft hij tussendoor een jaartje in Duitsland gespeeld. Daar speelde hij met Tim Zuidersma samen. Na dat jaar is hij samen met Tim weer teruggekeerd naar Schaesberg. Marco moest op zijn dertigste stoppen vanwege knieproblemen, maar vier jaar geleden keerde hij terug op het oude nest, omdat zijn zoontje bij ons ging voetballen. Hij begon als toeschouwer, maar toen de trainer van zijn zoontje even een telefoontje moest plegen, nam hij het even over. Dat even werd drie jaar. Zo trainde hij vorig jaar de JO 11-1 en daarnaast was hij trainer bij de voetbalschool.
Moest jij lang nadenken toen men jou vroeg als assistent-trainer van het eerste elftal?
Ja, want het is een taak die veel tijd kost en dat heeft ook impact op mijn gezin. Bovendien moest ik stoppen als trainer van mijn zoontje. Tim Zuidersma is echter al jaren een vriend van mij. Toen hij ooit de trainerscursus ging doen, zei hij gekscherend: Als ik ooit hoofdtrainer word, wil ik jou als assistent. En vorig jaar was het ineens zover.
Is het assistent-trainerschap wat je ervan verwacht had?
Ik vind het echt heel leuk. Zo leuk, dat ik hierna nog een jaar doorga. De vriendschap met Tim is er nog intenser door geworden en bovendien is het fantastisch om samen een hecht team te smeden.
Hebben jullie binnen de staf nog een bepaalde taakverdeling?
Ik ben nooit eerder assistent-trainer geweest, dus ik weet niet wat ik qua taakverdeling kon verwachten, maar Tim richt zich vooral op het tactische verhaal en ik houd me bezig om de boel bij elkaar te houden. In mijn dagelijks werk ben ik gewend om mensen te managen en dat is een kwaliteit die ik inzet. Verder stemmen we veel zaken samen af. Tim beslist, maar ik probeer aan te vullen. Als zaken niet lopen heeft Tim vaak drie scenario’s achter de hand en ik probeer hem dan nog een vierde scenario voor te houden.
Welke stap kan het elftal zetten om nog te klimmen op de ranglijst?
We kunnen nog een stap maken als het team nog meer bereid is om elkaars fouten op te lossen. Vanuit teambelang voetballen, blijven opbrengen op looplijnen dicht te lopen, bij balverlies allemaal omschakelen.
Is dat trainbaar?
Het is misschien niet technisch trainbaar, maar tijdens positiespelletjes kun je hierop blijven hameren.
Wat weet je van de tegenstander?
Niet veel, maar het is een team dat in het rechter rijtje mee zal blijven spelen. Twee broertjes zijn de sterkhouders, maar we moeten ze kunnen hebben.
Wat voor wedstrijd gaat het worden?
Ik verwacht dat het net zo’n wedstrijd wordt als tegen Scharn. Wij moeten het spel maken en Lindenheuvel zal compact spelen en counteren.
Uitslag?
2-0
